Юрій

м. Рівне
правоохоронець
16 років донор
«Найцінніше, що в нас є — це життя, і розуміння, що моя кров може когось врятувати чи допомогти вилікуватися — найвища винагорода».
Раніше я дивився на донорів як на Людей з великої літери, які рятують чиїсь життя. Тепер, коли в мене за плечима 28 донацій крові і стільки ж — тромбоцитів, до мене самого звертаються за порадами друзі, знайомі й колеги.
Вперше я пішов здавати кров у далекому 2007 році, коли знайомий шукав 5 донорів для родича, який потрапив у ДТП. Не пам’ятаю, чи дотримувався я тоді необхідних рекомендацій, але під час донації запаморочилося в голові, й лікарі вимушено зупинили кроводачу, зібравши лише 250 мл. Вставши з крісла, я відчував втому і провину через те, що моєї крові недостатньо. Але операція пройшла успішно і все закінчилося добре.
Після перерви у 4 роки я знову почув від знайомих про пошук донорів для хворої дитини і вирішив долучитися. Цього разу, дотримавшись дієти і гарно поспавши, кров я здав легко й чудово. Тому прийняв рішення робити це регулярно, а не лише за закликом, адже існує багато людей, яким потрібна кров і про яких ми не знаємо.
Коли після телефонного дзвінка зі станції переливання крові я приходжу на донацію і читаю у своїй анкеті прізвище пацієнта та назву відділення, куди піде моя кров, думаю про історію кожної такої людини, про те, скільки надії вона та її сім’я покладають на переливання, і щиро сподіваюся, що моя кроводача допоможе пришвидшити одужання та виручить у важкій ситуації. Я справді пишаюся кожною донацією, а кохана дружина — мною.
Порада:
Найдивніший міф про донорство, який я чув — що воно викликає залежність, але зупинятися дійсно не хочеться. Найцінніше, що в нас є — це життя, і розуміння, що моя кров може когось врятувати чи допомогти вилікуватися — найвища винагорода. В умовах воєнного стану потреба у крові є постійно, тож якщо ви вагаєтеся, здавати кров чи ні, обов’язково дайте собі шанс.