В’ячеслав

м. Миколаїв
інженер-електрик
12 років донор
«Коли виходжу з донації, відчуваю, що зробив щось корисне, гордість за себе, тому не потребую якоїсь матеріальної винагороди».
На підприємство, де я колись працював, приїхала мобільна станція здачі крові. Ми обговорювали донорство з колегами, і виходило, що необхідна кількість критеріїв не може поєднатись в одній людині. Все ж декілька з нас вирішили піти здати кров, але в результаті до станції дійшов тільки я.
Мене одразу перепитали, чи точно цього хочу, бо наче і замолодий, і невисокий, і худий, але я твердо вирішив спробувати. Зробили тести, під’єднали систему. В цей момент до станції зайшов кремезний чоловік. Він з усіма знайомився, жартував, але коли в нього брали кров з пальця — знепритомнів. Допоки медсестри намагались привести його до тями і прибрати розбиті пробірки, кров у мене загусла. В перший раз я не знав, що на це треба звертати увагу. У хід пішла друга рука. Але персонал знову щось відволікло, і повторилося те саме. Загалом, перший досвід вийшов не дуже надихаючий.
Вдруге я вирішив повернутися до донорства через три роки. А коли вже був досвідченим донором плазми і цільної крові, мені запропонували здавати тромбоконцентрат. На станції переливання я познайомився з волонтерами, які порадили зареєструватись у системі Donor.ua.
На кушетці я проводжу доволі багато часу, тому дивлюся телевізор або читаю книжку. Одного разу навіть готувався до іспиту. Коли виходжу з донації, відчуваю, що зробив щось корисне, гордість за себе, тому не потребую якоїсь матеріальної винагороди. Єдина компенсація, якою я користуюсь, це вихідний, бо для моєї роботи важлива фізична витривалість і сила. З рукою після голки це нереально.
Спочатку на роботі до мого донорства ставились скептично. Але зараз все інакше. Я став місцевим знавцем: розповідаю про донорство тим, кому цікаво спробувати, ходжу разом з колегами і друзями на здачу. Деякі з них в такий спосіб стали донорами на постійній основі.
Порада:
Донорство не вплинуло на мої звички у їжі чи фізичну активність, тому обмежень я не відчуваю. Що справді важливо у день донації, так це добре виспатись і пити багато води. А ще — не намагатись справити на когось враження. Якщо персонал центру радить посидіти спокійно після донації, то це потрібно зробити, щоб не знепритомніти за два кроки.