Аліна

м. Кропивницький
донорка майже рік
студентка, вивчає Управління інформаційно-комунікаційною діяльністю
«Донорство — така річ, яку треба один раз піти і зробити. Не довіряти стереотипам, не заглиблюватись в критерії. Піти і зробити».
Вперше в Центр крові мене привела подруга. Мені було просто цікаво.
Не дивлячись на те, що моя тітка працює в Центрі переливання крові, а батько-військовий донатить регулярно, чомусь до того дня я не уявляла себе у ролі донорки. Така можливість ніби існувала паралельно зі мною.
Лікарняна атмосфера, запах хлорки, від яких нервуєш, велика черга, бо якраз готувались наступальні дії на фронті… Все це напружувало. Але потім я опинилась у світлому просторі, де ми зайняли свої кушетки, і впродовж процедури розглядали краєвид і хмари за вікном. Коли все закінчилось, ми з подругою пішли обідати і роздивлятись інших людей, які теж щойно здавали кров. Дивувало, наскільки це різні люди.
Донорство ніяк не впливає на мій звичний спосіб життя, я навіть не потребую вихідного у день донації. Та водночас воно дає відчуття того, що робиш добру справу. Це найкраща винагорода.
Мій приклад надихнув мого двоюрідного брата також прийти здати кров. Тепер він робить це регулярно.
Порада:
Кожна людина індивідуальна, тому не можна на перший погляд сказати, кому підійде бути донором, а кому — ні. Треба один раз піти і спробувати. Наприклад, здати найменшу дозу 250 мл та звернути увагу на своє самопочуття.